Autor

foto: Martin Moucha

Jmenuji se Petr Kotek a pocházím z Turnova. Fotografuji především krajinu Českého ráje a jeho okolí. Baví mě prostřednictvím fotografie zachycovat jedinečné okamžiky a proměnu krajiny v průběhu ročních období.

Fotografování je mi koníčkem, který mě motivuje k poznávání nových míst v blízkém i vzdálenějším okolí a díky kterému jsem poznal i pár skvělých lidí.

Kromě fotografování mě baví jízda na kole a turistika. Už od dětství jsem rád vyrážel na výlety na kole. Zpočátku to byly jen jednodenní výlety po okolí, ale v posledních letech jsem přišel na chuť i vícedennímu putování na kole. Na kole jsem projel část Šumavy, České Středohoří, Orlické hory, Posázaví a v roce 2018 jsem podnikl zatím nejdelší cyklopouť z Čech po cyklostezce Alpe Adria k Jaderskému moři. Baví mě také turistika, která se dá provozovat celoročně. V zimě rád vyrážím na běžky, případně na sněžnice do nedalekých Jizerských hor či Krkonoš.

Takto mě vyfotil kamarád Martin Moucha při jednom z našich výletů do Jizerských hor. Na jeho skvělé fotky se můžete podívat zde:

http://www.martinmoucha.com/